Ofis Taşıma

Ofis Taşıma (İşyeri) Yaptırırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Evinizi ya da çalıştığınız alanı başka bir yere taşırken dikkatli ve titiz bir şekilde çalışılmalıdır. Özellikle ofis eşyalarınızı başka bir ofise taşırken eşyalara herhangi bir zarar gelmeyeceğinden emin olmalısınız. Bunun için profesyonel ve tecrübeli bir ofis taşıma firması ile anlaşmalı ve süreci yakından takip etmelisiniz.
 
Ofisinizdeki eşyaların sağlıklı bir şekilde transferini sağlamak ve zamanında teslimi de dikkat edilmesi. gereken konuların başında gelmektedir. Bu yazımızda sizlere ofis taşıma işlemlerinde nelere dikkat edilmesi gerektiğini anlatmaya çalışacağız.

Planlı & Programlı Ofis ve Büro Taşımacılığı

 
Yeni bir ofise taşınmadan önce tüm süreci anlaştığınız ofis taşıma firması ile planlamalısınız. Eşyaların hangi tarihte saat kaçta teslim alınacağı ve saat kaçta yeni ofisinize teslim edileceği. konusunda kesin anlaşmalar yapılmalıdır.
 
Bu noktada ofis taşıma işlemini gerçekleştirecek. olan firmanın profesyonel ve tecrübeli olması taşıma sürecine etkisi oldukça büyüktür.
 
Bunun için ilk yapılması gereken işlem detaylı bir araştırma yapmaktadır. Bu araştırma sırasında bulduğunuz. ofis taşıma firmalarının daha öncesi işlerini ve referanslarını incelemek detaylı fikirler verebilir.
 
Böylece firmanın ekiplerinin tecrübe düzeyini ya da hangi düzeyde taşıma işlemlerini gerçekleştirdiğini. öğrenebilirsiniz.
 
Araştırma aşamasından sonra dikkat edilmesi gereken konuların başında planlama gelmektedir. Planlama yapmanın en büyük faydası ofis taşıma işlemlerinin firmanızın işlerini aksatmayacak şekilde düzenlenmesidir.
 
Devam eden bir çalışma sürecinde iseniz kaybedilecek. 1 saat bile büyük maliyetlere neden olabilmektedir. Bundan dolayı doğru plan ve program ile zamanında ofis taşıma işlemi gerçekleştirilmelidir.
 

Ofis Eşyalarını Kategorilere Ayırın ve Farklı Şekilde Paketleyin

 
Öncelikle, ofisteki tüm eşyaları türlerine göre ayırmanız gerektiğini belirtelim. Yani, elektronik cihazlar, mobilyalar. metal eşyalar, kağıtlar vs. her şey tamamen ayrı ayrı ve kategori edilmiş şekilde paketlenir.
Örneğin elektronik kesici delici ofis aletleri olan bir kartona bilgisayar koymanız. son derece yanlış olacaktır. Çünkü
 
ofis taşırken neler yapılmalı konusuyla alakalı olarak kesici delici aletler. bilgisayarınıza zarar verebilir.
 
Yine aynı şekilde kağıtların ve ahşap ürünlerin olduğu kolilerin içine de makas gibi metal ofis eşyaları koymanızı önermiyoruz. Tüm eşyaların farklı şekilde ve farklı kutularda taşınması gerektiğini kesinlikle unutmayın.
 
El altında olması gereken ofis telefonları, faks makineleri, kablolar, kumandalar. bilgisayarlar gibi ürünleri en üst kısma ve hemen alabileceğiniz. bir yere koymanız da ofis taşırken neler yapılmalı sorusunun cevaplarından biridir.
 
Bu tür ürünlere yaptığınız iş gereği acil olarak ihtiyaç duyabileceğinizi. unutmayın ve bu eşyaları daha kolay bulunabilecek şekilde ve ayrı ayrı paketleyin.

Ofis Taşıma İşlemi Sonrasında Neler Yapılmalıdır ?

 
Ofisinizi yeni bir yere taşıdıktan sonra gerekli olan tüm mevkilere bu adres değişikliğini bildirmekte fayda vardır. Böylece müşterileriniz ya da başka firmalar ile iletişime geçerken herhangi bir sıkıntı yaşama şansınızı azaltabilirsiniz.
 
Bu bildirme işlemini yapmadığınız zaman sizlere kargo ya da ürün gönderimi yapıldığında eski adresinize iletilebilir. Aynı zamanda ofis çalışanlarınıza yeni ofise yerleşirken vakit tanımanızda faydalı olacaktır.
 
Yeni bir çalışma alanına alışmak biraz zaman alabilmektedir. Son olarak ofis taşıma işlemlerinden sonra yapmanız gereken işlem ise yepyeni ofisinizin tadını çıkarmaktır.

Ulutaş Nakliye

Ulutaş Nakliyat Firması , Olarak 1954 İstanbul Göztepe'de Kurulmuş ve İstanbul Bölgesi Başta Olmak Üzere Türkiye'nin Her Yerine Evden Eve Nakliyat Hizmetleri Sunmaktadır
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Taşıma deneyimi taşınmada yaşadığınız her hangi bir sorun var ise buradan bildirebilirsiniz.x