Ofis Taşıma

Ofis Taşıma Firmaların faaliyetlerini yönettikleri ofislerini taşımaları bir evi taşımaktan daha zor olduğu ve ufak bir hatanın büyük sorunlar ortaya çıkarabilme ihtimalinin de mevcut olduğu hususları düşünüldüğü zaman ofis taşımacılığı sektörü oldukça önemli yere sahip olmaktadır.

Ofis Taşımacılığı Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ofis taşımacılığı ev, hastane, villa taşımacılıklarında olduğu gibi büyük titizlik gerektirir ve bu da oldukça önemlidir. Firmaların çoğu bu hizmeti sunsa da söz konusu olan sizin için değerli eşyalar. Taşıma sırasında meydana gelebilecek herhangi bir kırılma sorunları olması durumunda, firmanın bu yükümlülüğü taşıması gerekir. Bu da her firmaya güvenilmemesi gerektiğini gösterir.

  • Kurumsal İşyeri Taşımacılığı
  • Hastane Taşımacılığı
  • Büro Taşımacılığı
  • Holding Taşımacılığı
  • Kurum Taşımacılığı

Deneyimli ekiplerin ofislerinize önceden gelerek gözlem yapması ve eşyaların raporlanmasını sağlaması gerekmektedir. Raporlanan eşyalar, boyutlarına göre paketlenir ve tüm ofis eşyaları göz önüne alınarak araçlar tahsis edilir. Aynı zamanda, tüm doküman ve elektrikli eşyalar da tek tek ambalajlanır. Bütün bunları karşılamak için firmanın kaliteli ve yeterli miktarda malzemeleri bulunmalıdır.

Günümüzde ülkemizin ekonomik açıdan giderek gelişimi, her alana etki ettiği gibi, nakliye hizmetleri sektörüne de etki etmektedir. İnsanların bu zorlu ve büyük fiziksel güç gerektiren süreçten kurtulmalarını ve onların için daha da kolaylaştırılmasını sağlayan bir çok firmalar faaliyet göstermektedir. Ancak bu firmalar arasında en doğru şekilde seçim yapmak gerekir. Firmaların çoğu ev, ofis, büro taşımaları sağlar.

Kurumsal ofis taşıma

Ofis Taşımacılığı Firmaların Çalışma Sistemleri

İstanbul Ofis Taşımacılığı alanın da faaliyet gösteren firmalar, genel itibari ile belirli bir sistem üzerine kurulmuştur. Bu sistemi kısaca açıklamak gerekirse sizlerle irtibata geçen ve resmi tüm işlemleri yerine getiren müşteri hizmetleri, taşınacak yerin analizi ile uğraşan bilirkişiler ve paketleme ve taşıma işlemini gerçekleştiren personel olmak üzere 3 temel bölüm üzerine kurulmuştur.

Müşteri hizmetlerinde bulunan personeller, irtibata geçildiği zaman müşterinin mevcut bulunduğu adres ile taşınacağı adres bilgileri, sözleşme ve sigorta gibi gerekli evrakın hazırlanması gibi işlemleri yerine getirdikten sonra sizler ile ilgili bilgileri içeren evrakı, gerekli incelemeyi yapacak ekibe verir.

Ofis Taşıma Bu ekip gerekli inceleme için taşınılacak olan adrese giderek hangi ekipmanların lazım olacağı, ne tür personelin taşıma işlemine katılacağı hususunda düzenlemiş olduğu rapor doğrultusunda paketleme ve taşıma işlemini gerçekleştirecek personelin adrese gitmesi ile taşıma işlemi fiilen başlamış olacaktır.

Bundan sonra ilk olarak eşyaların de-montesi sağlanarak paketleme işlemine geçilecektir. Taşınacak tüm eşyalar paketlendikten sonra, karışıklığa mahal vermemek için gerekli kodlama işlemi yapılarak eşyalar araca yüklenmeye başlanacak ve bürodaki tüm eşyalar bitene kadar devam edecektir. Ofis Taşımacılığı Yeni adrese geldiği zaman müşterinin istekleri doğrultusunda eşyalara verilen kodlar yardımıyla karışıklık olmadan kurulumları ve taşınmaları tamamlanacaktır.

Ofis Taşımacılığı

Ofis Taşımacılığı Avantajları ve Faydaları

Ofis Taşımacılığı işlemleri oldukça dikkat ve ilgi isteyen bir konu olduğu için işinin ehli ve tecrübeli personel tarafından yapılması, sizleri büyük zararlara girmenize engel olması bakımından oldukça önemlidir. Çünkü büro malzemeleri arasında yer alan bilgisayar, fotokopi makineleri, telefon vb. dijital eşyaların taşınması uzmanlık gerektirdiği için demonte haline getirilmesi ve tekrar kurulacakları yere monte edilmeleri bu işi bilmeyen insanlar tarafından yapılması halinde sizlerin oldukça büyük zararlar yaşamanıza neden olacaktır. Veya bunların dışında ofisinizde yer alan evrak dolabı, masanız ve diğer gereçlerde meydana gelebilecek herhangi bir aksaklığa da izin vermemiş olacaksınız.

Ofis Taşımacılığı De-monte işlemi, paketleme, taşıma ve tekrar monte işlemlerinin ayrı ayrı kişiler tarafından yapılması, hem maliyet açısından hem de irtibat kopukluğu yüzünden meydana gelebilecek hasarlardan sizleri koruması durumları birlikte düşünüldüğünde büro taşımacılığı şirketlerinin önemi daha bir gün yüzüne çıkmaktadır. Ayrıca yapılacak tüm işlerin sigortalı olarak yapılacak olması, sizlerin taşınma işlemi ile ilgili yaşayabileceğiniz tüm sorunlara karşı maddi olarak koruma altına alındığınız anlamına gelmektedir.

Ofis Taşıma Dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, çalışmak için anlaştığınız firma ile resmi olarak sözleşme imzalamanız gerektiği ve bu firmanın taşınacak olan eşyalarınızı, sigortalı olarak taşıyacak olmasıdır. Çünkü taşıma esnasındaki bir sorunun sizlere maliyeti oldukça yüksek olabilecektir.

Ofis taşımacılığı sırasında deneyimli ve tecrübeli ekibin bulunması, taşımacılığın en başta gelen kuralları arasındadır, diyebiliriz. Tecrübeli ekip sayesinde taşınacak eşyalar, tek tek, her birinin dayanıklılık ve boyutuna uyacak şekilde paketlenir ve büyük bir dikkatle araçlara taşınır. Türkiye’nin pek çok bölgesine hizmet veren firmamız, iletişim numaraları sayesinde istenilen bölgeye gelerek hizmet veriyor.

Başa dön tuşu