fbpx
Blog

Sokağa Çıkma Yasağında Nasıl Taşınılır? Kısıtlamada Taşınma İşlemleri 2021

Sokağa çıkma yasağında nasıl taşınılır? Kısıtlamada taşınma işlemleri 2021 Taşınma arefesinde olan vatandaşlar kısıtlama günlerine denk gelmesi sebebiyle nasıl taşınacakları konusundaki detayları araştırıyor. Peki sokağa çıkma yasağında nasıl ev taşınır? İşte ayrıntılar..

Ev taşımak durumunda olan vatandaşlar, kısıtlama günlerinde nasıl taşınılır, ev taşımak yasak mı gibi soruları araştırıyor.

29 Nisan – 17 Mayıs tarihleri arasında tam kapanma sürecine giren Türkiye’de, 17 günlük kesintisiz sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Bu sırada taşınmak zorunda olanlar, nakliye işlemlerini nasıl yapılır merak ediyor.
Ev taşıma izni nasıl alınır, kısıtlamada nasıl taşınılır? İşte merak edilenler..

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞINDA NASIL TAŞINILIR?

Sokağa çıkma yasaklarında ev taşımak da yasak fakat izin almanız koşulu ile serbesttir. Yani izinli iseniz ve ev taşıma izin belgeniz var ise yasaklarda ev taşıma işlemini yapabilirsiniz.

Sokağa çıkma yasağında ev taşınma iznini valilik ve kaymakamlığı arayarak durumunu bildirip gerekli izni alabilirsiniz. Kısıtlama maddelerinde ikametgah belgesi isteyebilir ve böylece taşınmaya izin verilir. Böyle bir durum ile karşı karşıya kaldığınızda e-devlet sistemi üzerinden ikametgah belgesi almanız gereklidir.

E-DEVLET EV TAŞIMA İZNİ BELGESİ NASIL ALINIR?

Ev taşıma izin belgesi olarak adlandırılan Seyahat izin belgesi alın. Bunun için taşınma izni e-devlet sistemi üzerinden nasıl alınır diyenlere tarif edelim.

Taşınma izin belgesi yani Seyahat izni belgesi almak için aşağıdaki adımları uygulayın.

  • E Devlet uygulamasını açıp giriş yapın.
  • E Devlet uygulamasının arama bölümüne İçişleri Bakanlığı Yazın
  • E Başvuru (İçişleri Bakanlığı) kısmına tıklayıp ilerleyin.
  • https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-e-basvuru
  • Yeni başvuru bölümünden Başvuru Türü olarak Seyahat İzin İşlemleri seçin.
  • Belge Türü olarak 65 Yaş altı Vatandaşlarımıza Özel Araç Seyahat İzin Belgesi Verilmesi seçin.
  • Formun devamındaki başvuru konusuna ‘Taşınma İzni’ yazabilirsiniz. Sonrasında aşağıdaki metin kutucuğuna izin isteğinin detaylarını eklemelisiniz.
  • Eğer birden fazla kişi için izin başvurusunda bulunuyorsan onların kimlik bilgilerini de bu alana eklemeyi unutmayın. Bu metin kutucuğundan sonra çıkış ve varış adreslerini de sisteme ekleyerek en alttaki ‘Başvur’ butonuna tıklayarak başvurunu tamamlayabilirsiniz.

Ev taşıma izni e devlet

Ev Taşıma izni e devlet

 

E-DEVLET EV TAŞIMA İZNİ BELGESİ EKRANI 2021

Ulutaş Nakliye

Ulutaş Nakliyat Firması , Olarak 1954 İstanbul Göztepe'de Kurulmuş ve İstanbul Bölgesi Başta Olmak Üzere Türkiye'nin Her Yerine Evden Eve Nakliyat Hizmetleri Sunmaktadır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu