Evden Eve Nakliyat

Evden Eve Nakliyat Sigortası

Evden eve nakliyat sigortası nakliye işlemleri sırasında zarar gören eşyalar, maddi kayıplara neden olmaktadır. Özellikle de beyaz eşya, mobilyalar ve elektrikli eşyalar, maddi açıdan oldukça pahalıdır. Bu nedenle de taşıma işlemleri sırasında dikkatli davranmak gerekir.

Ancak alınan önlemlere rağmen oluşan kayıpların karşılanması için işlem görmesi planlanan eşyalara nakliyat sigortası yapılmaktadır. Bu sigorta sayesinde tüm eşyalar güvence altına alınmakta ve en ufak bir maddi zararın olması durumunda da sigortalı şirketleri devreye girmektedir.

Özellikle de ekspertiz eşliğinde yakıt altına alınan yüklerin hepsine bir değer biçilmektedir. Bazı firmalar müşterilerine nakliyat sigortası imzalanmakta ve sözleşmeli bir şekilde taşımacılık faaliyeti sunmaktadır. Ancak bu nokta da dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır.

Ulutaş Evden Eve Nakliyat Sigortası
Ulutaş Evden Eve Nakliyat Sigortası

Araç Sigortası İle Evden Eve Nakliyat Sigortası Farkı

Evden eve nakliyat sigortası, ekspertiz eşliğinde yapılmakla beraber, eşyaların incelenmesi ile birlikte değer biçilmektedir. Ancak bazı firmalar, araçlarında bulunan trafik sigortasını, taşımacılık sigortası olarak beyan etmektedir. Böyle bir durum söz konusu değildir.

Aracın kendi sigortası, yolculuk sırasında yine aynı araca gelen maddi hasarları karşılamaktadır. Yani kasalarda bulunan yükler için ayrı sigorta yapılması gerekmektedir. Bir çok müşteri bu şekilde kandırılmak’ta ve evden eve nakliye sigortası olarak, aracın trafik sigortasını göstermektedir. Bireylerin firma tercihlerinde dikkatli olması gerekmektedir.

Ayrıca firmanın anlaşmalı olduğu sigorta şirketleri ile iletişime geçilmeli ve eşyaların gerçekten güvence altına alınıp alınmadığını araştırmalıdır. Aksi taktirde yaşanan mağduriyetler kat ve kat artabilir.
Genel Hizmetler İçin De Sigorta Yapılabilir?

Evden eve nakliye hizmetleri, sadece evden eve taşımacılıktan ibaret değildir. Ofis, parça yük veya kurumsal taşımacılık hizmetleri de nakliyat adı altında gerçekleştirilmektedir. Söz konusu bu hizmetlerin tamamı için taşımacılık sigortası yapılabilmektedir.

Özellikle de kurumsal taşımacılık projeleri için nakliyat sigortası talep edilmektedir. Firmaların seri üretim malzemeleri veya ofis nakliyesi gibi hizmetler başta olmak üzere, tüm faaliyetler için sigorta şirketleri destek sağlamaktadır. Ancak günümüz de hizmet veren nakliyeciler, sigorta maliyetlerinden kaçmak için müşterine bu nokta destek sağlamamaktadır. Aslında nakliyat sigortası, hem müşteri, hem de taşımacılık firması için büyük bir avantajdır.

Şehirler arası bölgelere gerçekleştirilen sevkiyatlarda eşya zarar gelme veya kaza yaşanma riski oldukça fazladır. Ancak söz konusu güvence sayesinde taşımacılık faaliyetleri gönül rahatlığı ile yürütülmektedir.

Evden Eve Nakliyat Sigortası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Nakliyat sigortası yapılırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Örneğin sözleşmede beyan edilen maddeler teker teker okunmalı ve eksik alanlar doldurulmalıdır. Eşyalara biçilen değer tutarları da araştırılmalıdır.

Firmamız bu konuda müşterilerine tam bir destek sağlamaktadır. En ufak bir yükün zarar görmesi halinde tüm maddi kayıplar anlaşmalı olduğumuz nakliyat sigortası şirketleri tarafından karşılanmaktadır.

Konu hakkında detaylı bilgi almak ve hemen adresinize ekspertiz yönlendirilmesini sağlamak için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca sigortalı taşımacılık hizmetleri içinde herhangi bir ek ücret talep edilmemektedir.

Ulutaş Nakliye

Ulutaş Nakliyat Firması , Olarak 1954 İstanbul Göztepe'de Kurulmuş ve İstanbul Bölgesi Başta Olmak Üzere Türkiye'nin Her Yerine Evden Eve Nakliyat Hizmetleri Sunmaktadır

Benzer Nakliye Hizmetleri

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Taşıma deneyimi taşınmada yaşadığınız her hangi bir sorun var ise buradan bildirebilirsiniz.x