Evden Eve Nakliyat

Eviniz Taşırken Bilmeniz Gereken 6 Kural

Evden eve nakliyat süreci stresli ve zahmetli olduğunu taşınan herkes tecrübe etmiştir. Özellikle şehirler arası evden eve nakliyat şehir içi nakliyata göre çok daha fazla stres oluşturur.

Eşyanızı bir araca yükleyip yeni şehre eşyalarınız’dan önce siz gider eşyayı beklersiniz. “Eşya ne zaman gelecek?” “Acaba eşyam zarar gördü mü?” “Nakliyat firmama ulaşamıyorum yoksa bir şey mi oldu? Daha birçok soru ve olası birçok problem nedeniyle bu sorular farklılaşmakta ve stresi arttırmaktadırlar.

Ev Taşırken Nakliyat Firması Nasıl Seçilir ?

Evden eve nakliyat firmalarını da anlamak gerekli biraz empati yapmak lazım. Nakliyat firmaları ikinci el ev eşyası ile muhatap oldukları için onlarında işi zor.

Belki 4 yıldır evin bir köşesinde duran ve nem le çürümeye başlayan bir eşyayı nakliyat firması yerinden kaldırınca nem ile eşya ikiye ayrılınca, nakliyat firması kötü oluyor. Çünkü eşyaya zarar verdiler diye isimleri çıkıyor. Hani böyle durumlarda müşteri ile iletişimi iyi kuruyorlar derseniz orasına pek katılamıyorum.

 • Nakliyat firması ücretsiz ekspertiz hizmeti sunmalıdır.
 • Ev taşıma sözleşmeli taşımacılık yapmalıdır.
 • Nakliye şirketi sigortalı nakliyat sözleşmesi sunmalıdır.
 • Ev taşıma firmasının K3 belgesi bulunmalıdır.
 • Ev taşıma Seçimi tizlikle yapılmalıdır.
 • Ev taşırken  tek tük kişiyle değil bir ekip olarak (4-10) kişi çalışmalıdır.
 • Nakliyat Firmaları evinizdeki eşyaları Ambalaj ve Paketleme yaparak taşımalıdır.
 • Nakliyat Firmaları kendi araçlarıyla çalışmalarını yapmalıdır.
 • Evden Eve Nakliyat firması Taşıma esnasında doğacak bütün zararları karşılayacağını sözleşme ile taahhüt etmelidir.

Bazen böyle durumlarda kurulan iletişim eşyanın kırılmasından daha fazla sinirlendirebiliyor. Neyse biraz empati’den sonra asıl konumuza gelelim evden eve nakliyatta nelere dikkat edilmeli? İşte önemli gördüğümüz bazı noktalar evden eve nakliyat sürecinde en çok dikkat edilmesi gereken konuları şöyle sıralayabiliriz.

İletişim kurabildiğiniz firmayı seçin. Nakliyat firmanız ile beraber ev taşıyacaksınız bu nedenle birbirinizi iyi anlamanız lazım. İyi iletişim kurduğunuzu düşündüğünüz firmaları tercih etmeniz süreçte işinizi kolaylaştırır. İletişim bu işin ilk adımıdır. Sizi ve isteklerinizi anlamayan bir firma ile işiniz var demektir.

ev taşıma ekspertiz hizmeti

Ekspertiz Hizmetleri Nasıl Oluyor ve Ücretli mi  ?

Nakliyat ve taşıma hizmetinin en doğru biçimde  planlaması  ücretsiz ekspertiz hizmeti sayesinde mümkün oluyor. Bu hizmet hem teknik açıdan taşınma sürecinin nasıl olacağını belirliyor, hem de müşterilerin konuyla ilgili ayrıntılı bilgiye ulaşmasını kolaylaştırıyor.

Müşteriler evden eve nakliyat ya da diğer nakliyat hizmetleri konusunda kafalarında oluşan her türlü soruyu uzmanlara sorabiliyor, yanıtlarını kolayca alabiliyor.

Ulutaş  Nakliyat sunduğu tüm hizmetler için ücretsiz ekspertiz hizmeti veriyor. Bu uygulama sayesinde tüm işlemler azami müşteri memnuniyeti ile sonuçlanıyor, en doğru planlar yapıldığı için minimum masraf ve hata ile maksimum fayda ve kâr sağlanıyor. Kusursuz işleyen evden eve nakliyat planları iyi çalışılmış ekspertiz raporları ile mümkün olabiliyor.

sigortalı ev taşıma şirketi

Ev Taşırken Firma Taşımacılık Sigortası Yapıyor mu ?

Nakliyat firmanız’dan nakliyat sigortası yapmasını isteyin. Evden eve nakliyat özellikle şehirler arasında mutlaka yapılmalı, buradan şehir içi nakliyatta kamyonun kaza yapması olasılığı yoktur anlamı çıkarmayalım. Kışın yapılan tüm nakliyat işleri için sigorta yapılmasını tavsiye ediyoruz. Birde sigortanın kapsamını iyi bilmek gerekiyor.

Sigorta yapıldı artık bardak bile kırılırsa sigorta karşılayacak diye düşünüyor iseniz üzülerek söylemem gerekir ki maalesef sigorta bu durumları kapsamıyor.

Nakliyat sigortası eşyalarınız araca yüklendikten sonra kaza, yangın, sel ve deprem gibi doğal afetler sonucu eşyalarınızın içinde bulunduğu araç sigortalanır.

Böyle bir durum sonucu eşyalarınız zarar görürse sigorta yapılan bedelin 80%’i sigorta firmanız tarafından size ödenir. Yani özetle kısmi hasarları sigorta karşılamaz. Yapılan sigortanın tanımı aynen şöyle;

Karayolun’da Kamyon Klozu, ile verilen bu teminat taşıma aracının batması, karaya oturması, çarpması, çarpışması, devrilmesi, yanması vb. sonucu taşınan yüke gelebilecek zıya ve hasarı karşılar.

Taşıma Sırasında Eşyalar Nasıl Paketleniyor mu ?

taşıma esnasında eşyalarınız zarar görmemesi için eşyaları iyice paketleme malzemesi ile sarın. İyi paketlendiğin’den emin olun. Çünkü bu eşyaların sorumluluğu sizde eğer ambalajı yırtılmamış veya çökme yok ise olası zararlar kötü paketleme nedeniyledir. Nakliyeci sorumluluk almaz. Hangi eşyanın nasıl paketlenmesi gerektiğini bilmiyorsanız aşağıdaki yazılarımız tam size göre.

 • Profesyonel Paketleme İle Eşyalar Zarar Görmeden Taşınsın
 • Mobilya ve Beyaz Eşyaların Paketlenmesi
 • Alternatif Paketleme Malzemeleri ve Yöntemleri
 • Taşınma Kolisi Olarak Tencere İçi Kullanımı
 • Taşınırken Koliler İçin Uyarı Etiketleri
 • Televizyon Nasıl Paketlenir?
 • Mobilyalar Nasıl Paketlenir?

Ev Taşımadan Önce Firma Eşyalarınız Listesini Alıyor mu ?

Eşya listesi hazırlayın. Evinizi taşımaya karar verdikten sonra ilk yapmanız gereken iş hangi eşyaları yeni eve götüreceksiniz hangi eşyaları gideceği karar verin ve götüreceğiniz eşyalar için bir eşya listesi hazırlayın.

Eşya listesinin bir kopyasını firma yetkilisi ile paylaşın. Böylece firma yetkilisine hangi eşyaları teslim ettiğinizi bir belge ile yazılı hale getirilmiş olur. Sektörde söyle sorunlar yaşanıyor.

Eşya sahibi şu eşyam eksik dediğinde firma biz öyle bir eşya görmedik. Diyebiliyor, böyle bir durumun önüne geçmenin tek yolu bir eşya listesi hazırlamak örnek bir eşya listesini indirmek için tıklayın!

Nakliyat firması ile anlaştığınız gün firmadan sizi taşıyacağı aracın plakasını isteyin. Size verdiği plakanın dışında başka bir aracın gelmesi durumunda eşyanızı teslim etmeyeceğinizi net olarak bildirin.

Firma birçok aracım var hangisinin şimdi geleceği net değil derse iki plaka isteyin ve bu iki plakadan birine sahip araç ile taşının. Sektördeki en iyi firmaların bile en fazla 5 aracı vardır. Size hangi aracın geleceği de 99,9% bellidir.

Geriye kalan 0,1%’lik pay ise aracın kaza veya arıza yapması olabilir. İkinci bir plak istememiz bu durumu engellemek ve netleştirmektir. Çünkü bazı firmalar sizinle anlaştıktan sonra işi başka bir firmaya devrederler bu durum birçok soruna neden olmaktadır. Araç plakası isteyerek bu durumu engelleyebilirsiniz.

evden eve nakliyat mobilya hizmetiEvden Eve Nakliyat Firma Mobilya Kurumu Yapıyor mu ?

Mobilya montaj hizmeti ve taşıma hizmetleri konusunda daima birinci sınıf hizmet kalitesi ile faaliyetlerini sürdüren firmamız. Mobilya montaj hizmeti ve de-montaj ekibi uzman çalışanlarla hizmet vermeye devam ediyor.

Mobilya monitörü  çok yönlü olarak ele alınması gereken hizmetler arasında yer almakta olup, siz de hizmetlerimizden yararlanarak taşıma sırasında sorunsuz montaj ve kurulum hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Mobilyalarınızın sökülmesinden tutunda taşıma ve kurulumuna kadar ki tüm süreçlerde birinci sınıf hizmet sunan nakliye firmamız. Hizmet almak taşımayı sizlere çok daha zevkli hale getirecektir.

De-montaj hizmetleri kapsamında sunduğumuz hizmetlerle siz de eşyalarınızı taşımak isterseniz, firmamızı aramanız yeterlidir. Mobilya montaj hizmeti ile siz de bu avantajlardan yararlanmış olursunuz.

 • Ofis ve evinizde ki mobilyaların uzman çalışanlar tarafından kusursuz şekilde sökülmesi sizi önemli bir yükten kurtaracaktır.
 • Sökülen mobilyaların kurulum hizmetleri de aynı şekilde sizi önemli bir yükten kurtaracaktır.
 • Bunların yanı sıra kurulum ve sökme işlemi sırasında oluşabilecek hasarlarda sorumluluk firmamıza ait değildir. Çünkü kimse isteyerek bir şeye zarar vermez. Burada güvenilecek nokta ise firmanın verdiği hizmet anlayışıdır. Eşyalarınızın sökülmesini talep ederek yeni adresinize nakliyesini sağlayabilirsiniz.
 • Taşıma işlemi sırasında özenle sarılan ve korunan mobilyalarınız titizlikle yeni adresinize nakliye araçlarımızda gönderimi sağlanmaktadır.
 • Monitör montaj ekibimiz ile siz de mobilyalarınızı hızlı ve sorunsuz şekilde yeni adresinize ulaştırmak isterseniz firmamızı tercih ederek profesyonel hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. En iyi İstanbul evden eve nakliye firması arıyorsanız ve bu konuda işini profesyonel çalışanlarla yapan firmamızı tercih edebilirsiniz. Siz de aradığınız hizmet kalitesini firmamızdan uygun fiyatla hizmet alabilirsiniz.

Özellikle uzun mesafelere taşınırken nakliyat firmasının size söylediği teslim tarihine 24 saat ekleyin. Kendinizi eşyanızın 24 saat geçme gelme ihtimaline karşı hazırlayın.

Ulutaş Nakliye

Ulutaş Nakliyat Firması , Olarak 1954 İstanbul Göztepe'de Kurulmuş ve İstanbul Bölgesi Başta Olmak Üzere Türkiye'nin Her Yerine Evden Eve Nakliyat Hizmetleri Sunmaktadır

Benzer Nakliye Hizmetleri

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Taşıma deneyimi taşınmada yaşadığınız her hangi bir sorun var ise buradan bildirebilirsiniz.x